Football Forum Hungary 2024 2024. április 22. 00:00 - 2024. április 24. 23:00
Nordic walking 2024. május 6. 08:00 - 09:00

Kooperatív Doktori Program Pótfelvételi

Tisztelt Doktorandusz Hallgatónk!

Szeretnénk tájékoztatni arról, hogy újabb innovatív együttműködésre nyílik lehetőség a győri Széchenyi István Egyetem és a vállalatok között az Innovációs és Technológiai Minisztérium által bejelentett Kooperatív Doktori Program, illetve pályázat keretében.

Az ősszel induló felsőoktatási-ipari doktori képzésben részt vevő doktoranduszhallgatók vállalati együttműködés során dolgozzák fel témájukat, a Széchenyi István Egyetem doktori iskolái által biztosított intézményes keretek között, amelyhez a pályázat nyertesei az eddigi doktori programokhoz képest jóval nagyobb támogatást kapnak.

Ezen felül a Széchenyi István Egyetem az ügyintézés és a képzés teljesítésének megkönnyítésére doktori-instruktori szolgáltatást is biztosít, amely támogatja a fokozatszerzés folyamatát és leveszi a képzéshez kapcsolódó az adminisztratív terheket a PhD-hallgatók válláról.

A kezdeményezés hiánypótló, hiszen mint ismert, a matematikai, természettudományi, műszaki és informatikai területeken nemcsak általánosságban, hanem a magasan képzett, minőségi munkaerő esetében is munkaerőhiány tapasztalható, ez pedig korlátot jelent hazánk nemzetközi versenyképessége szempontjából. Erre nyújthat megoldást ez a program, hiszen a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által kezelt ösztöndíjrendszernek köszönhetően a legtehetségesebb szakemberek szerezhetnek tudományos fokozatot ezeken a területeken.

A kooperatív PhD-képzésben végzettek a felsőoktatás oktatói-kutatói utánpótlásának központi szereplői is lehetnek, akik plusz hozzáadott értékként releváns gyakorlati tudással is rendelkeznek. A program win-win szituációt eredményez: a felsőoktatásban a doktori képzés színvonala emelkedhet, a képzési kapacitáskihasználtság növekedhet, és a kutatási eredmények társadalmi-gazdasági értelemben jobban hasznosulhatnak, mivel valódi piaci igényeken alapuló, gyakorlatorientált kutatási témák indulhatnak el. Doktoranduszként kutatásának eredményeit olyan témában fejtheti ki, amely az adott piaci szereplőnél a későbbiekben felhasználható, tudományos fokozatszerzése pedig munkavállalóként értéktöbbletet is jelent.

Ezúton kívánunk sok sikert a pályázathoz, és reméljük, hogy hamarosan Önt is köszönthetjük a Széchenyi István Egyetem Kooperatív Doktori Programjában!

Győr, 2020. 07. 28.

Prof. Dr. Ördög Vince DSc

doktori iskola vezető

A Kooperatív Doktori Program (KDP) pályázati felhívásának linkje, mely az NKFIH honlapján jelent meg:

online adatlap, mellyel az a cél, hogy tudjuk,  kik érdeklődnek és szükség eseten az instruktori program keretében segíteni tudjuk őket az adminisztrációban.